czwartek, 17 października 2013

Diagnoza

Po kolejnej kontrolnej wizycie u Doktora Pojdy, tym razem w poradni okulistycznej przy Katowickim szpitalu, zostaliśmy skierowani na konsultację do jego kolegi po fachu, Dr Dariusza Dobrowolskiego

No to lądujemy w szpitalu Sosnowcu. Piątek - trzecia wizyta okulistyczna w ciągu tygodnia. Tym razem jadę ze spakowaną torbą - byc może będziemy musieli zostac na oddziale. 

W końcu mamy jakieś konkrety. Po dokładnym obejrzeniu oczu i badaniu USG, dowiadujemy się, że Franek najprawdopodobniej nie będzie widział na lewe oczko. Jest to wrodzona wada, nie mająca konkretnej przyczyny.. ot, przypadek losowy. Tak jak niektóre dzieci rodzą się z rozszczepem wargi, nasz maluch ma bardzo rzadko spotykany rozszczep powieki. Gałka oczna nie rozwinęła się prawidłowo. Lipodermoidy z łuszczką na powierzchni oka lewego... Nie ma lewego kanalika łzowego. Brzmi strasznie, ale mimo ogromnego smutku czujemy też pewną ulgę. Ważne, że nasze dziecko jest zdrowe, że przyczyną nie jest żadna choroba która mogłaby postępowac i zagrażac małemu.. Prawe oczko jest zdrowe.
Zostajemy pod opieką doktora Dobrowolskiego w Sosnowcu. W przyszłości czekają nas operacje powieki, przeszczep rogówki.. A na razie możemy odetchnąc i zacząc normalnie życ i cieszyc się naszym małym skarbem.


2 komentarze:

  1. Jesteście silni i dacie radę :) Jak się patrzy na Frania, to szybko się zapomina, że ma kłopotliwe "oczko". To z pewnością dzięki Tobie, troskliwej mamie. Zapraszam na pierwszy blog mojej znajomej, która nauczyła mnie, że nawet poważne kłopoty to nie koniec świata. Z życzeniami zdrówka i uśmiechu na buzi. Zerknij warto - http://smyki.pl/domeny/corka.pl/jagoda/ lub http://jooras.net/jagodzianka/?page_id=33

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę o kontakt tel. 794222573 mja córeczka ma również lipodermoid

    OdpowiedzUsuń